Toomas Tein

Purjus parlamendiliikmed Peep Aru ja Toomas Tein sattusid 10. aprillil 2005 baaritülis paisunud konflikti tõttu politseisse kainenema ja kriminaaluurimise alla.

Konflikt sai alguse Tallinnas Pärnu maanteel asuvast Cafe VS kohvikust, mille sulgemisest häiritud poliitikud skandaali korraldasid. Baari mäned˛eri Taavi Veltmanni sõnul tekkis konflikt sellest, et soliidses eas mehed ei soovinud tasuda arvet ja keeldusid lahkumast.

Kuraasikate poliitikute ohjeldamiseks vajutas baaritöötaja kell 23.56 turvafirma Falck paanikanuppu. Turvamehed panid meestel käed raudu ja kutsusid politsei.

Baariarve tasunud Arule ja Teinile lisas võimuesindajate kohaletulek uut kuraasi. Taltumise asemel hakkasid mehed politseinikke sõimama “miilitsateks”, “kuradi värdjateks” ja solvasid neid roppude sõnadega. Lisaks hooplesid nad endi riigikogulase staatusega, kuivõrd nad tundvat seetõttu politseijuht Robert Antropovit ja siseministrit.

Uudisteportaali Delfi teatel skandeerisid mehed “Antropovit, Antropovit” ja ähvardasid politseinikke, arste ja turvamehi ametist lahtilaskmisega. Kui Aru kaotas juba kohvikus tasakaalu ja kukkus korraks pikali, siis Teinil läks õnnetumalt - rüseluses korravalvuritega vigastas ta politseibussi kongi ukse vastu oma nägu.

Wismari haiglas keeldusid mehed joobeekspertiisist. Lahkudes jäid mehed politseisaate “Raport” objektiivi ette.

Järgmisel hommikul jaoskonna peauksest väljuda soovinud mehed kohkusid neid oodanud ajakirjanikke nähes esmalt tagasi. Uuele katsele mindi kümmekonna minuti pärast, kui nad politseist tagaukse kaudu minema hiilida üritasid. Lõpuks lahkusid mehed erakonna värvides mikrobussiga.

“Toimunule ei ole mingit õigustust ja loomulikult ei saa me pärast sündinut jääda parlamendiliikmeteks. Seetõttu tegime juba hommikul otsuse loobuda töökohtadest riigikogus,” lausus Peep Aru. Sellele vaatamata kandideerib Peep Aru 2007 aasta valimistel Reformierakonna nimekirja 11. kohal jälle Riigikokku.

Politsei algatas poliitikute tegevuse uurimiseks kriminaalmenetluse politseinike solvamise ja laimamise eest, süüdimõistmise korral võivad mehi oodata trahv või kuni kaheaastane vangistus.

Purjus kaakidena baaris räusanud poliitikud kahetsevad tehtut
Mis lahti, Reformierakond?
Märatsenud poliitikud lahkuvad Riigikogust