Jaanus Rahumägi

Riigikoguliige Jaanus Rahumägi pole terve nädala tööle jõudnud, sest sõitis lastega koolivaheaja suusareisile Itaaliasse.

Rahumägi jõudis vaid esmaspäevasele õiguskomisjoni istungile, seejärel kadus nagu tina tuhka. SL Õhtulehe teada sõitis Rahumägi töö ajal lastega koolivaheaja suusareisile Itaaliasse.

«Ma ei saa teiega ausalt öeldes praegu rääkida,» ütles reformierakondlane Rahumägi telefonis, taustaks lõbusad lastekilked. «Mul on siin lastega üks tegemine pooleli,» lõpetas ta jutu.

Riigikogu koduleheküljel pole tema nime all puudumiste kohta ühtegi põhjust, ei haigust ega lähetust. Tema palk jookseb ka puhkuse ajal edasi. Rahumäge polnud ka eile kord aastas peetaval riigikogu esimehe ja aseesimeeste valimisel.

Reformierakondlased ei tea kadunud erakonnakaaslase kohta midagi. Reformierakonna ajutrust Meelis Atonen ei tee küsimust kuulmagi ja jookseb sõnagi lausumata riigikogu treppidest üles fraktsiooni tuppa.

«Pole kuulnud,» ütleb riigikogu Reformierakonna liige Kristen Michal ja soovitab küsida Rahumäe puudumise kohta fraktsioonist.

Reformierakonna fraktsiooni pressiesindaja Peep Lillemägi üritab pärast Rahumäe kohta küsimist teda telefoni teel tabada, kuid ütleb, et edutult.

«Asukoht on ebaselge,» konstateerib Lillemägi. «Kui parlamendisaadik on kadunud, peaks kogu Eesti rahvas muret tundma,» lausub Lillemägi. Tema kinnitusel Rahumägi hääl riigikogu esimehe ja aseesimeeste valimisel väga olulist osa siiski ei mänginud, sest tulemus oli ette teada.

Lillemägi lisab, et kindlasti võetakse Rahumäe küsimus päevakorda järgmisel fraktsiooni koosolekul. Millal koosolek toimub, pole teada, sest järgmine nädal on riigikogus istungitevaba.

Möödunud aasta sügisel, kui Rahumägi Res Publicast Reformierakonda üle läks, ütles ta, et Res Publica on eemaldunud pühaks peetud aadetest ja väärtustest.

Rahumäe sõnul minnakse poliitikasse soovidega midagi ära teha ning tavaliselt saavad põhimõtted ja ideed ka kollektiivse poolehoiu. «Paraku olen näinud kaks aastat vaeva, et erakonnas hakkama saada. Minu eesmärk on olnud eesti rahva turvalisus,» rääkis ta toona.

Turvaäris aastaid tagasi alustanud Rahumägi on andnud mõista, et Falcki suurele 15 aasta juubelile, mida suurejoonelise peoga Tallinna linnahallis tähistati, ta ei jõua. Kui Eesti Ekspress küsis, kas ta läheb vaatama selleks puhuks tehtud filmi «Hundi agoonia», mille peategelase prototüüp ta on, vastas Rahumägi: «Kardan, et mitte. Ma ei ole Eestis sellal, kui seda esilinastatakse.»

Kadunud inimeste seas on ka kaks Rahumäe erakonnakaaslast: Tarmo Leinatamm ja Tatjana Muravjova. Neist kumbki pole sel nädalal tööle ilmunud, mingit puudumise põhjust pole samuti ära toodud.

Leinatamm puudus esmaspäeval ja teisipäeval ka riigikaitsekomisjoni istungilt. Muravjova kuulub majanduskomisjoni, kuid sel nädalal pole istungeid peetud.

Riigikoguliige Jaanus Rahumägi veedab töö ajal Itaalias suusapuhkust