Värner Lootsmann

Riigikogu liige Värner Lootsmann, kes laseb esindustasude arvelt hüvitada autoliisingu ja bensiini, sõitis jaanuaris taksoga maha üle 4600 krooni. Poolteise kuuga maksti talle tööga seotud kulude hüvitamiseks 15 420 krooni.

Riigikogu liige Värner Lootsmann sõitis jaanuaris sageli kaks, ka kolm korda päevas taksoga. Näiteks sõitis Lootsmann 9. jaanuaril 2007 taksoga 1129kroonise, samal päeval veel 300kroonise otsa. Kolmel päeval sõitis ta taksoga, kuid tankis ka auto kütusepaagi täis, esitades t?ekid riigikogu raamatupidamisele välja maksmiseks. Peale 4600 kroonise taksoarve maksti Lootsmannile kuluhüvitise arvelt kinni kahe kuu autoliising 5786 krooni ja 4000 kroonine bensiiniarve.

Kokku maksti Lootsmannile tööga seotud kulude katteks jaanuaris ja veebruaris 15 420 krooni, millest lõviosa oli sõidukulu.

Mullu juunis esitas Lootsmann riigikogu raamatupidamisele t?ekid, mille järgi tankis ta paagitäied kütust minutiliste vahedega. Toona ütles mees, et tankis kanistrisse.

Lootsmann on oma kuu kuluhüvitise, seni 7814 krooni, peaaegu alati ära kasutanud, eelmise aasta lõpul oli kasutamata summa vaid 1207 krooni.

Riigi raha raiskamine