Edgar Savisaar

1995. aasta 22. septembril puhkes Eestis lindiskandaal. Savisaart süüdistati vestluste lindistamises peaminister Tiit Vähi ja Reformierakonna esimehe Siim Kallasega ja kaitsepolitsei leidis eradetektiivibüroo SIA kontori läbiotsimisel lindid.

6. oktoober 1995 tegi president Lennart Meri poliitilise avalduse, milles lubas seista lindiskandaaliga seotu avalikkuse ette toomise eest ja nimetas lindiskandaali demokraatliku riigi kriisiks. 8. oktoobril 1995 nõudis Koonderakond siseminister Edgar Savisaare tagasiastumist.

9. oktoobril 1995 teatas Kaitsepolitsei, et poliitikute omavahelisi vestlusi on lindistatud aasta algusest saadik ja kõigi vestluste üheks osapooleks on olnud Edgar Savisaar. Poliitikuid oli salaja jälgitud ja pealt kuulatud ka ühes valitsuse residentsis. Reformierakondlasi Siim Kallast ja Heiki Kranichit jälgiti ja lindistati nende kohtumisel siseminister Edgar Savisaare ja Andra Veidemanniga valitsuse Näituse tänava residentsis. 10. oktoobril 1995 teatas siseminister Edgar Savisaare nõunik Vilja Laanaru (praegune E.Savisaare abikaasa Vilja Savisaar), et tema on lindistanud salaja skandaali põhjustanud kõnelused poliitikute vahel.

WIKI: Lindiskandaal
Savisaare lindiskandaal
Savisaare salapolitsei