Meelis Atonen

Riigikogu liige Meelis Atonen ärritus teisipäeval Trivimi Velliste jutu peale sedavõrd, et kritseldas paberile suurte trükitähtedega sõna «Pask» ja näitas seda saali poole.

Trivimi Velliste ütleb, et ise ta seda kõnepuldis olles tähele ei pannud, kuid talle räägiti Atoneni kummalisest käitumisest tagantjärele, kirjutas SL Õhtuleht.

«Reformierakond on väga tundlik riigikaitseküsimustes,» üritab Velliste aru saada, mis kolleeg Atoneni endast nii välja viis, «kuna nad üksi pressivad, hambad ristis ja kas või nui neljaks, seda palgaarmeed.»

Kas Atonen hakkab Reiljani moodi labaseid võtteid kasutama?

«Jah, ta püüab vast Jürgen Ligi nüüd kaitsta, aga ta keerab vindi üle,» märgib Velliste.

«Velliste hakkas seal hoopis teisest teemast rääkima, minister Jürgen Ligist, kutselisest sõjaväest,» selgitab oma käitumist Atonen. «Mis see teemasse puutub? See sõna oli kriitika selle jutu kohta, mitte isiklikult Velliste poole suunatud.»

«Ma ütlesin ka riigikogu kõnepuldis, et räägime asjast. Trivimi Velliste oli minu suur kumiir,» on Atonen pettunud. «Ja kui ma teisipäeval teda kuulasin, siis ma sain ebameeldiva šoki. Mees, keda ma kunagi jumaldasin. Nüüd ta on sellelt jumaluse positsioonilt mitte isegi maa peale roninud, vaid koguni natukene allapoole maapinda.»

Atonen iseloomustas Velliste juttu ebatsensuurse sõnaga