Meelis Atonen

Hotelli portjee: minister Atonen sõimas mu ropult läbi

Laulasmaa Spa hotelli portjee Grigori Utgof ütleb, et majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen sõimas teda ropult vene keeles. Minister kinnitab, et ta vaid juhtis tähelepanu kehvale teenindusele.

Utgofi sõnul käratas minister eelmise nädala reedel Laulasmaal enne etendusele «Latern» minekut talle vene keeles ropult hujevo obslu?ivanije (eesti keeles s...t teenindus) ja pärast etendust ne jebite mne mozgi (eesti keeli ärge k...ige mu ajusid).

«Enne etendust ei meeldinud talle, et meil oli parkla ja parkimistasu oli 25 krooni. Parklas sai mõni panna oma auto hotelli juurde, aga kui alumine parkla sai täis, siis turvamehed helistasid mulle ja ütlesid, et vabu kohti seal ei ole,» räägib aastas kolm kuud Eestis elav, kuid muidu USAs Wisconsin-Madisoni ülikooli doktorantuuris õppiv Grigori Utgof. Nii pidigi Atonen parkima oma auto hotellist ja etendusepaigast paarisaja meetri kaugusele.

Utgof räägib, et enne etendust tuli Atonen tema juurde ja küsis, mis firmaga on tegemist. «Mina vastasin, et Laulasmaa Spa konverentsikeskus. Ja siis ta ütleski roppuse teenindamise kohta.»

Utgof ei teagi täpselt, mille pärast Atonen võis solvuda. «Ma ei tea, kas talle ei meeldinud see, et parkimistasu oli 25 krooni või midagi muud. Võib-olla talle ei meeldinud see, et meil lapsed töötavad,» oletab Utgof.

Sündmust nägid pealt ka parklas töötavad noorukid. Üks neist teadis, et minister oli midagi enne etendust portjeele vene keeles öelnud. Nooruki sõnul oli ka pärast etendust toimunud sõnavahetus ja minister oli siis näidanud oma töötõendit.

«Etenduselt tagasi tulles küsisin ta käest, kas ta ei tahaks vabandust paluda. Ja siis ta vastas, et mina pean vabandama, sest tema on majandusminister ja näitas tõendit selle kinnituseks ja ütles ärge k...ige mu ajusid,» räägib Utgof.

Tema sõnul ütles Atonen mõlemad roppused vene keeles. «Ta räägib vene keelt viie plussiga,» iseloomustab vene rahvusest noormees pedagoogikaülikoolis slaavi filoloogiat õppinud Atoneni vene keele oskust.

Minister Meelis Atonen ütleb Reformierakonna pressiesindaja vahendusel, et ta ei ole kedagi leebemal ega tugevamal kujul sõimanud.

Küll võtab minister omaks, et tegi teenindajale märkuse ebakvaliteetse teenindamise eest.

Utgofi sõnul ei ole varem inimesed talle Laulasmaal halvasti öelnud või kehva teeninduse üle kurtnud.

«Näiteks järgmine päev tuli Maria Avdju?ko Draamateatrist. Ja ma ütlesin talle, et parkimistasu on 25 krooni. Ta andis mulle 25 krooni ja kogu lugu. Ta on näitleja ja ma tean, kes on Avdju?ko, ja sellest hoolimata ikkagi palusin talt 25 krooni. Sellepärast, et meil on reeglid ja reeglid on kõigile,» nendib Utgof, kes kõneleb head eesti keelt.

Minister Atonen sõimas ropult hotellitöötajat
Portjee: Atonen sõimas mu ropult läbi