Robert Antropov

Politseijuht Robert Antropov käis 2003 aasta oktoobris koos perega suure kollase Hummeriga Saaremaal rallit vaatamas ja jahil ning kasutas seda tehes siniseid vilkureid. Lisaks sellele ei pidanud politseijuht paljuks vahetada PROOV-numbrimärk registreerimisnumbri vastu, mida ARKi registris pole.

Enda sõnul ta lihtsalt testis kas sõiduk on sobilik politseitööks ning vilkureid kasutas ta kiireloomuliste töö-ülesannete tõttu. Hummeri «testimine» pereringis läks mehele kalliks maksma – vilkurisäras kihutamine autoga, millel polnud isegi seaduslikku numbrimärki, tõi kaasa väärteomenetluse ja rahatrahvi. Oma kukrut pidi lisaks peadirektorile kergendama ka tema politseinikust autojuht, kes poleks tohtinud erasõidukil vilkureid kasutada.

Valitsuse kahe aasta tagune määrus annab seesuguse õiguse vaid kindlate riigiametite autodele ja kõrgetele riigitegelastele, kelle hulgas pole politseiameti peadirektorit.

Postimehe sõnul on politseijuht korduvalt käinud julgestuspolitsei reservautoga vastuvõttudel ja eraüritustel, kus on vaja särada.

Robert Antropov tegi vilkurites Hummeriga perele lõbusõitu
Antropovi lõbusõit vilkurite saatel